BFC237019125
Film Capacitor, 1.2 uF, 32 V, 50 V, ± 5%, Metallized PET, Radial Box - 2 Pin
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: BFC237019125
Secondary Manufacturer Part#: BFC237019125
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • 5.08 mm lead pitch