94SVP476X06R3B6
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 94SVP476X06R3B6
Secondary Manufacturer Part#: 94SVP476X06R3B6
Description Value
47 uF
Surface Mount
90 mOhm
MSL 3 - 168 hours
105 °C
-55 °C
5 mm
6 mm
5 x 6
1060 mA
6.3 V