595D686X0025D2T
595D686X0025D2T
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 595D686X0025D2T
Secondary Manufacturer Part#: 595D686X0025D2T
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Large capacitance rating range
  • Terminations: 100 % tin (2) standard, tin / lead available
  • 8 mm, 12 mm tape and reel packaging available per EIA 481 and reeling per IEC 60286-3. 7" [178 mm] standard. 13"" [330 mm] available.
  • "
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
68 uF
260 mOhm
D
MSL 2A - 4 weeks
125 °C
-55 °C
2.8 mm
7.5 mm
7.5 x 4.3 x 2.8
25 V