299D684X9050AB1
299D684X9050AB1
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 299D684X9050AB1
Secondary Manufacturer Part#: 299D684X9050AB1
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
Solid-Electrolyte TANTALEX® Capacitors,
Tripole Triple-Lead, Resin-Coated
  • Radial through hole terminations: Tin/lead (SnPb), 100 % tin (Sn)
  • Triple-lead design allows reverse installations
  • 6 miniature case codes available
  • EIA standard case sizes
  • Easy installation, economical, high performa
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
0.68 uF
85 °C
-55 °C
9.14 mm
7.1 mm
50 V