199D475X0035C1V1E3
Tantalum Capacitor, 4.7 uF, 35 V, ± 20%, PC Pin, 2.54 mm, Radial Leaded, 5.5 mm, 9.14 mm
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 199D475X0035C1V1E3
Secondary Manufacturer Part#: 199D475X0035C1V1E3
  • Terminations: Tin/lead (SnPb), 100 % tin (Sn)
Description Value
4.7 uF
± 20%
Radial Leaded
PC Pin
-888
2.54 mm
85 °C
-55 °C
5.5 mm
9.14 mm
-888
35 V