199D226X0010C1V1E3
199D226X0010C1V1e3
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 199D226X0010C1V1E3
Secondary Manufacturer Part#: 199D226X0010C1V1E3
  • Terminations: Tin/lead (SnPb), 100 % tin (Sn)
  • Rugged, reliable capacitors featuring low leakage current and low dissipation fact
Description Value
22 uF
125 °C
-55 °C
5.5 mm
9.14 mm
10 V