199D155X9035A1V1E3
Tantalum Capacitor, 1.5 uF, 35 V, ± 10%, Radial Leaded, 2.54 mm, Radial Leaded, 7.11 mm
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 199D155X9035A1V1E3
Secondary Manufacturer Part#: 199D155X9035A1V1E3
  • Terminations: Tin/lead (SnPb), 100 % tin (Sn)
Description Value
1.5 uF
± 10%
Radial Leaded
Radial Leaded
-888
2.54 mm
85 °C
-55 °C
4.4 mm
7.11 mm
-888
35 V