194D685X9050H2B
Surface Mount Tantalum Capacitor, 6.8 uF, 50 V, 2815 [7238 Metric], ± 10%, H Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 194D685X9050H2B
Secondary Manufacturer Part#: 194D685X9050H2B
Description Value
6.8 uF
± 10%
2815 [7238 Metric]
H
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
2.79 mm
7.24 mm
TANTAMOUNT 194D Series
3.81 mm
50 V