194D226X9015G7B
Surface Mount Tantalum Capacitor, 22 uF, 15 V, 2611 [6728 Metric], ± 10%, G Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 194D226X9015G7B
Secondary Manufacturer Part#: 194D226X9015G7B
Description Value
22 uF
± 10%
2611 [6728 Metric]
G
125 °C
-55 °C
2.79 mm
6.73 mm
TANTAMOUNT 194D Series
2.79 mm
15 V