194D225X9025E2B
Surface Mount Tantalum Capacitor, 2.2 uF, 25 V, 2010 [5025 Metric], ± 10%, E Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 194D225X9025E2B
Secondary Manufacturer Part#: 194D225X9025E2B
Description Value
2.2 uF
± 10%
2010 [5025 Metric]
E
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.27 mm
5.08 mm
TANTAMOUNT 194D Series
2.54 mm
25 V