194D155X9015B2B
Surface Mount Tantalum Capacitor, 1.5 uF, 15 V, 1505 [3812 Metric], ± 10%, B Size Code
Manufacturer:Vishay
Avnet Manufacturer Part #: 194D155X9015B2B
Secondary Manufacturer Part#: 194D155X9015B2B
Description Value
1.5 uF
± 10%
1505 [3812 Metric]
B
MSL 1 - Unlimited
125 °C
-55 °C
1.27 mm
3.81 mm
TANTAMOUNT 194D Series
1.27 mm
15 V