V300B12C250BL
Module DC-DC 1-OUT 12V 20.83A 250W 9-Pin SMD
Manufacturer:Vicor
Avnet Manufacturer Part #: V300B12C250BL
Secondary Manufacturer Part#: V300B12C250BL
Description Value
375 V
180 V
1
-20 to 100 °C
20.83 A
250 W
12 V