XC6119N27ANR-G
Volt Supervisor Detect 2.754V 6V 4-Pin SSOT-24 T/R
Manufacturer:Torex
Avnet Manufacturer Part #: XC6119N27ANR-G
Secondary Manufacturer Part#: XC6119N27ANR-G
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High Accuracy: ±2% (Detection voltage ?1.5V)
  • Low Power Consumption0.5µA TYP. in detect state (Vdf= 1.0V, Vin= 0.9V)0.9µA TYP. in release state (Vdf= 1.0V, Vin= 1.1V)
  • Detect voltage: 2.7V
  • Operating voltage Range: 0.7V-6.0V
  • Detect voltage Temperature Characteristics: ±100ppm/ TYP
  • Output Configuration: N-channel open drain
  • Built-In Delay Circuit: Delay Time Adjustable
  • Operating Ambient Temperature: -40°C to 85°C