PB6B2FM6M1CAL07Y500
Manufacturer:TE Connectivity
Avnet Manufacturer Part #: PB6B2FM6M1CAL07Y500
Secondary Manufacturer Part#: 2-2329389-0
Description Value
Round Button
Diallyl Phthalate
Copper Alloy
Gold|Silver
Momentary Contact
LED
Gold over Silver
125 V
50 V
1000000 Cycles
Panel Mount
-30 to 85 °C
SPST
17.5 x 18.7 mm