YFF31AH2A104MT0Y0N
Feedthrough Capacitor 0.1 uF, 100 V, ± 20%, 1206 [3216 Metric]
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: YFF31AH2A104MT0Y0N
Secondary Manufacturer Part#: YFF31AH2A104MT0Y0N
Description Value
0.1 uF
± 20%
1206 [3216 Metric]
Surface Mount
10 A
0.0025 Ohm
125 °C
-55 °C
YFF-AH Series
100 V