NLV32T-6R8J-EF
Wirewound Inductor, 6.8 uH, 1.8 Ohm, ± 5%, 40 MHz, 180 mA, 1210 [3225 Metric]
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: NLV32T-6R8J-EF
Secondary Manufacturer Part#: NLV32T-6R8J-EF
Description Value
Ferrite
180 mA
1.8 Ohm
6.8 uH
±5%
1210 [3225 Metric]
Unshielded
2.2 mm
3.2 mm
NLV32-EF Series
2.5 mm
40 MHz