NLV32T-3R9J-EF
Wirewound Inductor, 3.9 µH, 1.3 ohm, 55 MHz, 250 mA, 1210 [3225 Metric], NLV32-EF Series
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: NLV32T-3R9J-EF
Secondary Manufacturer Part#: NLV32T-3R9J-EF
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Resin Mold Type Wound Inductor for Standard Circuits
  • 1 to 10000µH, E-12 Series, Wide Lineup Compatible With J (±5%) Tolerance, Can be Used for Applications That Need to Meet Strict L Tolerance Such as Filter Circuits
  • Has Excellent Inductance Temperature Characteristics In the Operating Temperature Range
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
Ferrite
250 mA
1.3 Ohm
3.9 uH
±5%
1210 [3225 Metric]
Unshielded
2.2 mm
3.2 mm
NLV32-EF Series
2.5 mm
55 MHz