MPZ1005S121HT000
Ferrite Bead, 0402 [1005 Metric], 120 ohm, 2 A, MPZ-H Series, 0.055 ohm, ± 25%
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Product Category: Ferrites, Ferrite Beads
Avnet Manufacturer Part #: MPZ1005S121HT000
Secondary Manufacturer Part#: 66AH6560
Description Value
2 A
55 mOhm
0402 [1005 Metric]
Surface Mount
120 Ohm
± 25%
125 °C
-55 °C
0.5 mm
1 mm
MPZ-H Series
0.5 mm