KPZ1608SHR601ATD25
Ferrite Bead, 0603 [1608 Metric], 600 ohm, 1 A, KPZ-HR Series, 0.15 ohm, ± 25%
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Product Category: Ferrites, Ferrite Beads
Avnet Manufacturer Part #: KPZ1608SHR601ATD25
Secondary Manufacturer Part#: 81AH9057
Description Value
1
Surface Mount
600 Ohm
25
150 °C
-55 °C
0.8 mm
1.6 mm
KPZ Series
0.8 mm