B82422H1104K100
Wirewound Inductor, 100 uH, 4.6 Ohm, ± 10%, 8 MHz, 150 mA, 1210 [3225 Metric]
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B82422H1104K100
Secondary Manufacturer Part#: B82422H1104K100
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Very high current handling capability
  • Suitable for reflow (IR and vapor phase) and wave soldering
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
Ferrite
150 mA
4.6 Ohm
100 uH
10
1210 [3225 Metric]
Unshielded
2.1 mm
3.5 mm
B82422H Series
2.8 mm
8 MHz