B72520G1140S862
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B72520G1140S862
Secondary Manufacturer Part#: B72520G1140S862
Description Value
40 V
150 °C
-55 °C
CTVS Automotive G Series
AEC-Q200
1206 [3216 Metric]
Multilayer Varistor (MLV)
14 V
16 V