B43548B5477M60
Electrolytic Capacitor, 470 uF, 450 V, ± 20%, Snap-In, 3000 hours @ 105°C, Polar, B43548 Series
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B43548B5477M60
Secondary Manufacturer Part#: B43548B5477M060
Description Value
470 uF
± 20%
Snap-In
0.17 Ohm
10 mm
3000 hours @ 105°C
105 °C
-25 °C
Polar
35 mm
45 mm
3.38 A
450 V