B40900B7277M
Hybrid Aluminium Electrolytic Capacitor, 270 uF, 35 V, ± 20%, Radial Can - SMD
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B40900B7277M
Secondary Manufacturer Part#: B40900B7277M000
Description Value
270 uF
20%
20 mOhm
4000 hours @ 125°C
125 °C
-40 °C
10 mm
10.2 mm
35 V