B40900B5477M
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B40900B5477M
Secondary Manufacturer Part#: B40900B5477M000
Description Value
470 uF
± 20%
Radial Can - SMD
0.018 Ohm
4000 hours @ 125°C
125 °C
-40 °C
10 mm
12.5 mm
B40900 Series
AEC-Q200
25 V