B32652A6224J
Film Capacitor, 0.22 uF, 250 V, 630 V, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32652A6224J
Secondary Manufacturer Part#: B32652A6224J000
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High pulse strength
  • High contact reliability
  • RoHS-compatible
Description Value
0.22 uF
5%
Through Hole
GRADE II (Test Condition A)
15 mm
100 °C
-55 °C
17.5 mm
18 mm
9 mm
250 V
630 V