B32529C6102K189
Electrolytic Capacitor, 470uF, 400V, ± 20%, Snap-In
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: B32529C6102K189
Secondary Manufacturer Part#: B32529C6102K189
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • High pulse strength
  • High contact reliability
  • RoHS-compatible
  • Halogen-free capacitors available on request
  • 5mm Lead Spacing
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
0.001 uF
190 mOhm
10 mm
125 °C
-40 °C
Polar
30 mm
55 mm
1930 mA
200 V
400 V