ALD-414012PJ126
LED Driver DC/DC Converter, ALD Series, 6.16 W, 44 VDC, 140 mA, Analogue, PWM, Chassis
Official logo for TDK
Manufacturer:TDK
Avnet Manufacturer Part #: ALD-414012PJ126
Secondary Manufacturer Part#: ALD-414012PJ126
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Two to Five Strings
  • 12VDC Input
  • Analog or Resistive Dimming
  • Low Profi le
  • Off the shelf solution
  • Four LED Strings
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
Chassis
Fixed
Analogue, PWM
13.2 V
10.8 V
-30 to 85 °C
140 mA
6.16 W
44 V
44 V
ITE & LED Lighting
100 x 50 mm