NR4018T4R7M
Manufacturer:TAIYO YUDEN
Avnet Manufacturer Part #: NR4018T4R7M
Secondary Manufacturer Part#: NR4018T4R7M
Description Value
90 mOhm
4.7 uH
20
Shielded
1.8 mm
4.2 mm
NR Series
4.2 mm
1.2 A
1.7 A