RCR664DNP-4R7M
Ind Power Shielded 4.7uH 20% 7.96MHz 1.9A RDL
Manufacturer:Sumida
Avnet Manufacturer Part #: RCR664DNP-4R7M
Secondary Manufacturer Part#: RCR664DNP-4R7M
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
Ferrite drum core construction.
Magnetically shielded.
L×W×H: 6.5×6.5×6.5mm Max.