RNMF14FTD60K4
Res Metal Film 60.4K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNMF14FTD60K4
Secondary Manufacturer Part#: RNMF14FTD60K4
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
  • Precision metal film
  • Superior electrical, TCR performances
  • Flame-retardant coatings are standard
  • RNMF (mini) an ideal choice where size constraints apply
  • Lower or higher resistance values may be possible
  • RoHS compliant / lead-free
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 W
1.78 mm
3.3 mm
60.4
Metal Film
100.0000 ppm/°C