RNMF14FTD316R
Res Metal Film 316 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNMF14FTD316R
Secondary Manufacturer Part#: RNMF14FTD316R
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 W
1.78 mm
3.3 mm
316
Metal Film
100.0000 ppm/°C