RNF18FTD37K4
Res Metal Film 37.4K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNF18FTD37K4
Secondary Manufacturer Part#: RNF18FTD37K4
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.125 W
1.8 mm
3.3 mm
37.4
100.0000 ppm/°C