RNF14FTD8K66
Res Metal Film 8.66K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNF14FTD8K66
Secondary Manufacturer Part#: RNF14FTD8K66
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 W
2.35 mm
6.35 mm
8.66
100.0000 ppm/°C