RNF14FTD2R00
Res Metal Film 2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNF14FTD2R00
Secondary Manufacturer Part#: RNF14FTD2R00
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 W
2.35 mm
6.35 mm
2
100.0000 ppm/°C