RNF12FTD36R5
Res Metal Film 36.5 Ohm 1% 1/2W ±100ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole T/R
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Through Hole Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNF12FTD36R5
Secondary Manufacturer Part#: RNF12FTD36R5
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.5 W
2.75 mm
8.75 mm
36.5
100.0000 ppm/°C