RNCL2512FTR430
SMD Current Sense Resistor, 0.43 Ohm, ± 1%, 2 W, 2512 [6432 Metric], Thin Film
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNCL2512FTR430
Secondary Manufacturer Part#: RNCL2512FTR430
Description Value
2 W
RNCL Series
430 mOhm
± 1%