RNCF0603BTE35R7
SMD Chip Resistor, 35.7 Ohm, ± 0.1%, 166 mW, 0603 [1608 Metric], Thin Film, Precision
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNCF0603BTE35R7
Secondary Manufacturer Part#: RNCF0603BTE35R7
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1.6 mm
RNCF Series
0.8
Precision
25.0000 ppm/°C
100 V