RNCF0402TKT10K0
Manufacturer:Stackpole
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: RNCF0402TKT10K0
Secondary Manufacturer Part#: RNCF0402TKT10K0
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.0625 W
1 mm
RNCF Series
0.5
Precision
10.0000 ppm/°C
50 V