PG0426.681NLT
Power Inductor (SMD), 680 nH, ± 20%, 15.5 A, Shielded, 25 A, 7.5mm x 7mm x 3.2mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PG0426.681NLT
Secondary Manufacturer Part#: PG0426.681NLT
Description Value
5.2 mOhm
680 nH
20
Shielded
3.2 mm
7.5 mm
PG0426 Series
7 mm
15.5 A
25 A