PG0426.331NLT
Power Inductor (SMD), 330 nH, ± 20%, 20 A, Shielded, 34 A, 7.5mm x 7mm x 3.2mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PG0426.331NLT
Secondary Manufacturer Part#: PG0426.331NLT
Description Value
3.2 mOhm
330 nH
20
Shielded
3.2 mm
7.5 mm
PG0426 Series
7 mm
20 A
34 A