PG0426.201NLT
Power Inductor (SMD), 200 nH, ± 20%, 26 A, Shielded, 46 A, 7.5mm x 7mm x 3.2mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PG0426.201NLT
Secondary Manufacturer Part#: PG0426.201NLT
Description Value
2 mOhm
200 nH
20
Shielded
3.2 mm
7.5 mm
PG0426 Series
7 mm
26 A
46 A