PF0560.382NLT
Power Inductor (SMD), 3.8 uH, ± 30%, 5.5 A, Shielded, 6 A, 10.4mm x 10.3mm x 4mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PF0560.382NLT
Secondary Manufacturer Part#: PF0560.382NLT
Description Value
13 mOhm
3.8 uH
30
Shielded
4 mm
10.4 mm
PF0560NL Series
10.3 mm
5.5 A
6 A