PA4334.472NLT
Power Inductor (SMD), 4.7 uH, ± 20%, 1.24 A, Shielded, 900 mA, 3.2mm x 3.2mm x 1.2mm
Manufacturer:Pulse Electronics
Avnet Manufacturer Part #: PA4334.472NLT
Secondary Manufacturer Part#: PA4334.472NLT
Description Value
Metal Composite
156
4.7 uH
20
Shielded
1.2 mm
3.2 mm
PA4334.XXXNLT Series
3.2 mm
1.24 A
900 mA