POM-2738L-LW100-R
Microphone, ECM, Omnidirectional, 2.2 kohm, -38 dB, 110 dB AOP, 60dB SNR, 2 Pins, 2 to 10 VDC
Manufacturer:PUI Audio
Avnet Manufacturer Part #: POM-2738L-LW100-R
Secondary Manufacturer Part#: POM-2738L-LW100-R
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
Omni-Directional Halogen-free 100 mm long UL3302 rated lead wires Superior clarity with distortion-free response This part is RoHS 2002/95/EC Compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
110 dB
Omnidirectional
2.2 kOhm
ECM
2
-38 dB
Module
60 dB
10 Vdc
2 Vdc