AT-1224-TWT-12V-R
Transducer, Buzzer, 2.4 kHz, 40 mA, 6 V to 16 V, 85 dBA, Through Hole
Manufacturer:PUI Audio
Avnet Manufacturer Part #: AT-1224-TWT-12V-R
Secondary Manufacturer Part#: AT-1224-TWT-12V-R
  • Legend Information Icon RoHS 10 Compliant
  • Legend Information Icon Tariff Charges
Mounting: Through Hole Frequency: 2400 ±500Hz This part is RoHS 2002/95/EC Compliant
Technical Attributes
Find Similar Parts
Description Value
External
Noryl
80 °C
-30 °C
6V to 16V
12V p-p
2.4 kHz