ERJ-U0XF1780Y
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-U0XF1780Y
Secondary Manufacturer Part#: ERJ-U0XF1780Y
Description Value
-55 °C
31 mW
0.4 mm
ERJ-U0X Series
0.2 mm
178 Ohm
± 1%
01005 [0402 Metric]
Thick Film
Sulfur Resistant
± 200ppm/°C
15 V