ERJ-8ENF2051V
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-8ENF2051V
Secondary Manufacturer Part#: ERJ-8ENF2051V
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
0.25 mW
3.2 mm
ERJ-8EN Series
1.6 mm
AEC-Q200
2.05 kOhm
1
Thick Film
Precision
100.0000 ppm/°C
200 V