ERJ-2RKF49R9X
SMD Chip Resistor, 49.9 Ohm, ± 1%, 100 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, Precision
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-2RKF49R9X
Secondary Manufacturer Part#: ERJ-2RKF49R9X
Description Value
155 °C
-55 °C
0.1 W
1 mm
ERJ2RK Series
0.5 mm
AEC-Q200
49.9
Thick Film
Precision
100.0000 ppm/°C
50 V