ERJ-2RKF3012X
SMD Chip Resistor, 30.1 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0402 [1005 Metric], Thick Film, Precision
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-2RKF3012X
Secondary Manufacturer Part#: 73T6507
Description Value
155 °C
-55 °C
0.1 mW
1 mm
ERJ2R Series
0.5 mm
AEC-Q200
30.1 kOhm
1
Thick Film
Precision
100.0000 ppm/°C
50 V