ERJ-2GEJ100X
Manufacturer:Panasonic
Product Category: Resistors, Surface Mount Resistors
Avnet Manufacturer Part #: ERJ-2GEJ100X
Secondary Manufacturer Part#: 65T8245
Description Value
MSL 1 - Unlimited
155 °C
-55 °C
100 W
1 mm
ERJ2G Series
0.5 mm
AEC-Q200
10
± 5%
0402 [1005 Metric]
Thick Film
High Reliability
± 200ppm/K ppm/°C
50 V